Projekty

Zapoznaj się z naszymi inicjatywami, których celem jest Edukacja, Profilaktyka i Wsparcie

Kalendarz 2020

Kalendarz, który inspiruje do tego, by wypełnić pozytywnymi emocjami każdy dzień. 12 kobiet po chorobie nowotworowej, które otwierają przed nami swoje serca, by opowiedzieć, czym jest miłość, prawdziwa przyjaźń, marzenia, nadzieja i wiara we własną kobiecość. Prawdziwe historie, które wzruszają swą autentycznością. Urywki zdarzeń, fragmenty wspomnień, niezwykłe słowa i proste gesty zmieniające wszystko. Takie, które pozwalają spojrzeć na życie jak na wielką przygodę, w której najbardziej zachwycająca jest nieprzewidywalność. To, co było, już się zdarzyło. Liczy się to, co będzie. Przyszłość to czas pięknych zdarzeń, które zapełnią strony kalendarza na rok 2020. To, czy tak się stanie, zależy także od nas.

Kalendarz 2021

Metamorfoza to nasze drugie imię. Chcemy pokazać, że każdy miesiąc to kwintesencja kobiecości, ciepła, czułości, siostrzanego wsparcia i miłości.

TVN

Rak piersi to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów wśród kobiet. Jak go leczyć? Czy chemioterapia to jedyny wybór? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr Agnieszką Jagiełło-Gruszfeld, onkolożką oraz Anną Hencką-Zyser, ekspertką akcji "Masz Wybór" i prezeską Fundacji Spa4Cancer.

Filmy

Kim jest KobietaPRO? Co to za akcja?

To Ty. Twoja koleżanka, przyjaciółka, znajoma. To świadoma możliwości Pani Swojego Losu, która bada się, więc żyje. Pełną piersią, ubrana w uśmiech. To projekt, którego celem jest zachęcenie właśnie Ciebie do regularnego badania się by wykryć niechcianego raka. Zacznij więc od dziś.

Profilaktyka

PRO to profilaktyka, bo nie ma lepszej recepty na zdrowe życie, jak regularne badania.

Profesjonalna

PRO to profesjonalna, bo profesjonalizm to nie przykładność w życiu zawodowym, ale przede wszystkim odpowiedzialność za życie osobiste

Prospołeczna

PRO to prospołeczna, bo żadna z nas nie jest samotną wyspą, a tylko “siła sióstr” pozwala nam być razem i prowadzić bujne życie.

Kampania "Masz Wybór"

Kampania "Masz Wybór" powstała z inicjatywy organizacji pacjentów zajmujących się problemami kobiet z nowotworami piersi , Fundacji Spa for Cancer,   Federacji Stowarzyszeń "Amazonki"  oraz firmy Pfizer. Jej celem jest edukacja kobiet z rakiem piersi i ich rodzin oraz szerokiej opinii publicznej na temat możliwości wyboru terapii w leczeniu nowotworów piersi i opieki nad nimi zarówno w czasie choroby, jak również po jej zakończeniu. W ramach kampanii powstała strona www.wybierzwybor.pl na której znajdują się informacje na temat choroby, a także porady oraz wskazówki dotyczące profilaktyki i leczenia hormonozależnego raka piersi.

Książka „Pomóc Ci? W drodze do zdrowia"

Nie ma wzorca idealnej pomocy, chociaż tak byłoby pewnie łatwiej. Wystarczyłoby udać się do Sevre, obejrzeć ją sobie w gablocie, by wiedzieć co robić, a czego nie. Naszym kobiecym orężem niezmiennie pozostaje intuicja, która pomaga słuchać tak, by pozwolić komuś powiedzieć i nie dawać odpowiedzi, jeśli nie było pytania.

Misją Fundacji Spa for Cancer jest siostrzana pomoc. Pozbawiona pouczeń, nakazów, mentorskich tonów i jedynie słusznych rozwiązań, za to pełna wzajemnej życzliwości zrozumienia.

Taka też jest nasza wyjątkowa książka, którą tworzymy pod patronatem Pfizer Oncology we współpracy z wybitnymi specjalistami dziedzin, których łączy dbałość o ZDROWIE i KOBIECOŚĆ.

„Pomóc Ci? W drodze do zdrowia" to książka w której oczekiwania i pomoc spotkają się pośrodku drogi ze słowami „dobrze, ze jesteś”. Razem będzie nam łatwiej. Wszystkie pytania, które chcemy zadać i odpowiedzi, których potrzebujemy w jednej, wyjątkowej książce. Wierzymy, że stanie się ona drogowskazem dla kobiet, które właśnie wyruszają w tę trudną podróż po własne zdrowie i piękno.

Size Guidelines